tarnowskie termy jungla

Tarnowskie termy – nie tylko woda

Tarnowskie Termy – termalna woda z głębi ziemi z nutką egzotycznej zielonej ściany.

Tarnowskie Termy to niezwykłe miejsce nieopodal Poznania, które zaskakuje pełną gamą atrakcji dla całej rodziny. Woda znajdująca się w basenach pochodzi z wód termalnych znajdujących się 1200 metrów pod ziemią a jej temperatura sięga ponad 47,5 stopnia Celsjusza. Tego typu woda od wieków wykorzystywana jest w celach leczniczych – wpływając pozytywnie na ludzki organizm poprawiając jego wydolność i poprawiając samopoczucie.

Zielona ściana znajduje się w przeszklonym lobby, z którego udajemy się do przebieralni. Roślinność została przedzielona łącznikiem, którym przechodzimy do strefy saun. Gatunki roślin zostały dobrane tak aby tworzyły efekt dżungli. Z tego względu cięcia roślin odbywają się rzadziej niż zazwyczaj jest to wykonywane przy zabiegach pielęgnacyjnych zielonych ścian. Celowym zamysłem jest aby pędy roślin takich jak Philodendron cordatum, Epipremnum aureum przewisały poza obrys wnęk nad lobby. Dodatkowo zastosowano Syngonium podophyllum, Asplenium nidus oraz Cissus rhombifolia. Rośliną odznaczającą się od reszty ściany jest Monstera deliciosa, która podkreśla egzotyczny charakter kompozycji.

Zielona ściana w lobby przy szatniach
tarnowskie termy uklad roslin

Wodne atrakcje pełne niespodzianek

Miłośnicy sportów mają do dyspozycji profesjonalny basen sportowy z sześcioma torami o długości 25 metrów każdy. Nie zabrakło także strefy zabawy i relaksu dla osób ceniących sobie dobrą zabawę w otoczeniu wody. Mamy tutaj do dyspozycji bicze wodne, kurtyny i strumienie wodne oraz jacuzzi. Dla najmłodszych w części rekreacyjnej znajdują się także małpki wylewające z wiaderek wodę. Nie zabrakło także multimedialnej zjeżdżalni, z efektami świetlnymi. W strefie dla dzieci wykonano specjalną platformę w kształcie statku. Znajdują się tutaj ukryte działka tryskające wodą z zaskoczenia. Dzieci mają także do dyspozycji odpowiednio dostosowaną zjeżdżalnię.

tarnowskie termy projekt
Tarnowskie Termy - łącznik ze strefa saun zatopiony w zielonej ścianie

Lokalizacja: Tarnowo Podgórne 62-080, ul. Nowa 54

Dostępność: obiekt ogólnodostępny

Powierzchnia zielonej ściany:  77 m2

Zakres projektowy: konstrukcja, system nawadniania, panele roślinne, dobór gatunków roślin

Technologia roślinnej ściany: Greenarte Sp. z o.o.

Montaż zielonej ściany: Greenarte Sp. z o.o.

Rok realizacji: 2015

Inwestor: Spółka Tarnowskie Termy

tarnowskie termy hall
Tarnowskie Termy - dżungla w lobby

Sauna i relaks

W strefie saun można odnaleźć odprężenie i relaks. Mamy tutaj do dyspozycji pięć saun: łaźnia aromatyczna, łaźnia turecka, sauna sucha Profi, sauna IR na podczerwień i saunarium Profi. Do dyspozycji jest także sala kominkowa i sala solna. W pobliżu znajdują się jacuzzi, podgrzewane leżanki oraz prysznice. Warto skorzystać także z kilkuminutowego seansu saunowego, który prowadzony jest przez sauna mistrza. W trakcie seansu w saunie suchej polewane są rozgrzane kamienie dużą ilością wody z olejkami eterycznymi. Mistrz w tym czasie porusza także w odpowiedni sposób wachlarzem w celu rozprowadzenia powietrza po saunie.

W obiekcie występuje także sauna Infrared czyli tzw. sauna na podczerwień. Ciało ogrzewane jest przez promienniki podczerwieni, a nie powietrze. Dzięki tej technologii powietrze w saunie jest chłodniejsze i nadaje się dla osób źle znoszących wysokie temperatury.

Aktualne atrakcje oraz godziny otwarcia można sprawdzić na stronie Tarnowskich Term [Link do strony].

Tarnowskie Termy - monstera na tle pozostałych roślin
tarnowskie termy 7