Piękne monstery na zielonej ścianie

Oxygen Park – surowe wnętrze pełne zieleni

Oxygen Park – Nowoczesny biurowiec z zielonymi ścianami sięgającymi sześciu kondygnacji.

Proces projektowy w Oxygen Park już na samym początku stanowił nie lada wyzwanie. Koncepcja biurowca zakładała wykonanie jak największej ilości zieleni w przestrzeniach klatek schodowych na poszczególnych piętrach. Dodatkowo zieleń miała być widoczna także z dziedzińca. Budynek od samego początku miał wyróżniać się nowoczesnym podejściem do obiektów biurowych – połączenie optymalnej lokalizacji, łatwy dojazd, przyjazne otoczenie oraz funkcjonalność. Oxygen Park to zlokalizowany bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich budynek biurowy składający się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków oferujących najnowocześniejsze rozwiązania wpływające na efektywność i komfort pracy [Link do strony Oxygen Park].

Oxygen Park - zielona ściana przy recepcji

Lokalizacja: Warszawa, aleje Jerozolimskie, Jutrzenki

Dostępność: obiekt ogólnodostępny – biurowiec

Powierzchnia: 120 m2

Zakres projektowy: konstrukcja, system nawadniania, panele roślinne, dobór gatunków roślin

Technologia roślinnej ściany: Greenarte Sp. z o.o.

Montaż zielonej ściany: Greenarte Sp. z o.o.

Rok realizacji: 2013

Inwestor: Yareal Polska

Lobby z zieloną ścianą
Oxygen Park - zielone ściany na każdej kondygnacji

Zieleń, która poprawia komfort pracy

Budowa kompleksu wystartowała w październiku 2011, a zakończyła się w czwartym kwartale 2013 roku. Gmach to inwestycja deweloperska firmy Yareal Polska, został on zbudowany przez RD bud z Warszawym, a koncepcję architektoniczną opracowała pracownia JEMS Architekci. Aranżacją zieleni we wnętrzu powierzono firmie Greenarte specjalizującej się w ogrodach wertykalnych. Na komfort pracy składa się wiele czynników – przede wszystkim obecność zieleni. Oxygen Park to obiekt wyjątkowo przemyślany – spójny architektonicznie, wykończony wysokiej jakości materiałami, wykonany z dbałością o detale. Już na samym wejściu wita nas zielone patio stanowiący miejsce odpoczynku, spotkań i zapewniające najemcom przyjazne środowisko pracy.

Elementem charakterystycznym są także wertykalne ogrody widoczne z dziedzińca. Zielone ściany zostały zlokalizowane na każdej kondygnacji przy wewnętrznych szklanych elewacjach. Dzięki temu wysiadając z widny mamy widok na piękną zieleń na ścianach, zielone donice oraz środkowe patio kompleksu budynków. Dzięki spójności estetycznej i zapewnieniu komfortu pracy kompleks uzyskał także certyfikat BREEAM.

Oxygen Park - monstera nadaje zielonej ścianie charakter jungli
Odbicie lustrzane zielonych ścian

Zieleń w każdym detalu

Wertykalne ogrody od samego początku miały stanowić wizytówkę kompleksu. Każda kondygnacja posiada dwie zielone ściany w odbiciu lustrzanym. Zlokalizowane pionowe ogrody przy szklanych elewacjach pozwalają na podziwiane zieleni w ciągu dnia jak i nocy – kiedy rośliny są doświetlane specjalistycznymi lampami umożliwiającymi fotosyntezę. Główne gatunki jakie zastosowano na zielonych ścianach miały za zadanie nadać charakter naturalnej jungli. Z tego względu zastosowano takie rośliny jak Philodendron cordatum, Epipremnum aureum, Aglaonema ‘Maria', Monstera deliciosa.

Oxygen Park - zielone ściany doświetlone specjalistycznymi lampami
Zielona ściana w biurowcu
Wertykalny ogród przy oknie w biurowcu