Lokalizacja: Województwo lubuskie
Powierzchnia: 3150 m2
Zakres projektowy: nawierzchnie, tarasy, pergole, trejaże, dobór roślin, łąka kwietna, trawnik, skalnik, rzeźby, fontanny, oczka wodne
Zawartość strony
Ogród w stylu angielskim został podzielony na strefy, które mogą być użytkowane w zależności od pory dnia i nastroju. Od strony głównej drogi zaprojektowano cisowy żywopłot z zielonym ekranem z formowanych lip. Na tak zaplonowanym tle zaplanowane zostały hortensje, kocimiętka oraz róże w odmianie Furstin Von Pless. Od wschodu została zaproponowana zieleń nasadzona piętrowo tworząc naturalną ścianę zieleni. Jest to także wydzielony zielony pokój pod taras kamienny, na którym mogą odbywać się rodzinne spotkania na świeżym powietrzu. Przy tarasie po lewej stronie znajduje się mur obrośnięty bluszczem z mała fontanną.
Naturalistyczny układ w ogrodzie angielskim zaproponowano przy wejściu głównym do domu po lewej stronie gdzie została zaprojektowana studnia życzeń otoczona zielenią ze ścieżką kamienną zatopioną w macierzance. Na tle z żywopłotu dodatkowo została zaplonowana stylizowana donica na postumencie z wylewającą się zielenią kwitnąca. Rezydencja od trawnika została oddzielona rabatą bylinową o różnorodnej wysokości, kolorystyce. Uwzględniono na niej zmienność kwitnienia. W rabacie dodatkowo wkomponowano kosodrzewinę oraz jałowce płożące. W zieleni zostały wkomponowane także kamienie w formie ścieżki aby można przejść bezpośrednio na taras w ogrodzie. Ogród w stylu angielskim w pobliżu domu to głównie założenia geometryczne. W dalszych obszarach wkomponowano naturalistyczne rabaty i nieformalny styl. W jednych i drugich można zauważyć stylowe meble, kwitnące rośliny w donicach, kamienne, rzeźby, oczka wodne i fontanny.
Koncepcja ogrodu angielskiego na tyłach rezydencji nawiązuje do założeń geometrycznych/ tarasowych, które historycznie spotykano w pobliżu domu. Znajduje się tutaj także rzeźba na postumencie, którą można podziwiać z kilku miejsc w ogrodzie na tle zieleni. Znajduje się tutaj także skrawek trawnika, na którym można położyć się na hamaku. Znajdująca się w tej strefie ziemianka, została wtopiona w ogród skalny. Zieleń przepleciona jest kamieniami idąc od poziomu parteru. Z prawej strony utworzono zaciszny zielony pokój z ławeczką. Na ścianie ziemianki zaplanowano bluszcz oraz zatopioną w pnączu rzeźbę. Po drugiej stronie odgradzając się od garażu znajduje się pergola z różą pnącą. Z lewej strony pergoli znajduje się tajemnicze przejście do części leśnej ogrodu.
Przy rezydencji nad przejazdem do garażu zastosowano drewnianą pergolę łącząc oba budynki. Na pergoli zaprojektowano wisterię tworząc bajeczne przejście pomiędzy ogrodami. Strefę przy garażu poszerzono aby można było zaparkować do garażu tyłem.
Lokalizacja: Województwo lubuskie
Powierzchnia: 3150 m2
Zakres projektowy: nawierzchnie, tarasy, pergole, trejaże, dobór roślin, łąka kwietna, trawnik, skalnik, rzeźby, fontanny, oczka wodne